Himalájska soľ

Úvod Články a zaujímavosti Himalájska soľ

Himalájska soľ pochádza zo soľných baní v Himalájach, ktoré vznikli pri oceáne pred 250 miliardami rokov. Himalájska soľ obsahuje 84 rôznych minerálov, ktoré hrajú úlohu v tisícoch metabolických procesov v ľudskom tele. Medzi nimi sú železo (dávajúca soli ružovú farbu), vápnik (životne dôležitý pre zdravé kosti), sodík a draslík (dôležité pre správnu funkciu nervov).

 

Himalajska sol

 

 

Vzhľadom k svojej vysokej koncentrácii elektrolytov, himalájska soľ obnovuje ich rovnováhu, čo je veľmi dôležité pre telo, aby správne fungovalo. Z tohto dôvodu himalájska soľ má pozitívny vplyv na krvný tlak, hladinu cukru v krvi, bilanciu s vodou v tele, optimálne hodnoty pH, účinné vstrebávanie živín a pod.

Okrem toho, že sa používa v kuchyni alebo na pitie, himalájsku soľ je možné použiť aj do kúpeľa či v starostlivosti o kožu.

Na rozdiel od konvenčnej morskej soli, himalájska soľ nie je rafinovaná a neobsahuje žiadne iné prísady. Obsahuje iba prirodzene sa vyskytujúce minerály v ich prirodzenom pomere.

 

 

Tip na recept: Základ himalájskej soli

Soľ rozpustite vo vode. Keď kryštály soli zostanú na dne, ktoré sa už viac nerozpustia, základ je pripravený. Takto rozpustenú soľ môžete použiť na pitie, varenie alebo externe do kúpeľa či v starostlivosti o kožu.

 

Kúpiť himalájsku soľ >>

 

HappyBio.sk Informácie Možnosti platby Možnosti dopravy Kontaktuje nás
 
Mastercard Maestro
Visa Visa Electron
PayPal Diners Club
Tatrapay
 Zasielkovna.sk
 DHL Parcel
Slovenska posta


MATERRA, s.r.o.

Narcisová 22
900 42  Dunajská Lužná
Tel: 00421/903 129 399

info@happybio.sk
Bratislava

IČO: 50149253

DIČ: 2120189731

IČ DPH: SK2120189731

Copyright 2016 - 2019 © HappyBio.sk